Tunnen südame lööke pidevalt ja on nähtaval läbi rinna 27.05.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 16 ja mainin koheselt, et olen sportlik (4-6 korda nädalas teen trenni). peale suvevaheaega olen hakanud tundma südame pulseerimist läbi rinna ja on täitsa näha löömas südant. Viimasel ajal on hakanud häirima mu iga päeva elu ja tahan teada kas on põhjust muretsemiseks.

lugupidamisega
Kristjan

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust - teatud koht rindkerel ongi selline, kuhu kätt asetades on südame tiputõuge kergemini tunda. Kindlasti on oma osa ka kehamassiindeksil - kui see number on normist kaugel, siis ei ole ka polstrit, mis ei laseks nii kergelt südamelööke tunda.
Kui minu arvamus ei rahusta, siis kindlasti julgustan ennast perearstile näitama. Nagunii, kui inimene tegeleb intensiivselt spordiga, on vaja, et kord aastas arst üle vaataks. Kui Te ei ole päris noorsportlane, siis teeb seda ülevaatust perearst.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg