D-dimeerid 07.10.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

pöördusin arstii juurde, kuna tundsin sääremarjas tugevat krambi sarnast tunnet (alates 03.10.22). Välisel vaatlusel ei ole jalg kuum, sinakas, kahvatu, vaid veidi paistes. Kas peaksin muretsema tehtud vereanalüüsis D- dimeeri kõrge näitaja üle? Pole eelnevaid vigastusi, olen ülekaaluline.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

D-dimeer on juhuslikult võttes täiesti mõttetu analüüs ja see palun sellele mitte rohkem mõelda.
Pigem hoidke lähedale oma perearstile ning jälgige oma kaebusi - kui kaebused korduvad, olulist turset ei ole (mis ei taanduks), arutage perearstiga võimalust taastusraviarsti poolt konsulteeritud saada.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg