Imelikud punased täpid-jooned jalgadel. 09.04.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
88 aasta vanusel naisel tekkisid ühe ööga sellised punased täpid jalgadel. Osad suuremad osad väiksemad. Pidid natuke valutama ka. Tal tekivad ka väga kergesti igale poole verevalumid. Vist kasutab ka vere vedeldamise tablette.
Millega võib tegu olla? Kas on võimalik ravida käsimüügi ravimitega, või peaks ikka pöörduma perearsti poole?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahtlustan vaskuliiti, võite googeldada, nt pildid siit https://www.google.com/search?q=vasculitis&sxsrf=APq-WBtPGQzl25U54cHRhYlj_bu2pFXTLg:1651024449767&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=2ahUKEwjwt9-ukbP3AhWMS_EDHYN3A6UQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1356&bih=1050

Jah, koostöö oma perearstiga !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi