Veenilaiend 07.12.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Läksin arsti juurde kaebusega, et valutab alakõhus. Ultrahelis nägi arst munasarja lähedal veenilaiendeid. Soovitav on kanda tugisukki, vältida pikka seismist, hoida kehakaalu normi piires. Mida teha, kui kõht ikka valutab, kas on vaja külastada Teid ja teha uus uuring? Kas on lahendus või veel soovitus? Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Veenilaiendid alakõhus ei tähenda automaatselt, et kõhuvalu on kohe nendest põhjustatud. Kõhus on palju ka teisi organeid, mille tõttu kõhuvalu võib põhjustada ja mul on kahju, et praegu hakati kohe suunama veenilaiendite jutuga ilmselt valesse kohta.
Esmalt ikkagi alustate oma kõhuvaluga sagedamini esinevate põhjuste väljalülitamist koos perearstiga - Te ei pea sellel teel olema üksi kõige suurem spetsialist!
Kui rääkida vaagnavarikoosist - eelkõige on tegemist healoomulise muutusega, mis ei põhjusta inimesele kaebusi ning ei vaja ka seetõttu agressiivset korrektsiooni. valu põhjusena kaalume vaagnavarikoosi ainult siis, kui teised haigused on välja lülitatud ning kaebused on ka iseloomulikult veenipaisule (eelkõige valu on seismisel ning leevendub lamamisel). Minu kogemuse alusel on tegemist ikkagi eelkõige asümptomaatilise leiuga.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg