õlavöötme valu/suremine liikumisel 16.08.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Kolm päeva tagasi käisin südame koronaaruuringul ning arterisse paigaldati 2 stenti. Kirjutati välja ka mitmeid rohtusid. Kõigil järgneval päeval olen olnud sunnitud kasutama migreenitablette lisaks. Nüüd on tekkinud probleem, et kõndimisel lööb kaela ja õlgadesse selline valu või õla suremise tunne, mis takistab liikumist. Kas võib olla, et ka seal on lupjunud veresooni ning see põhjustab liikumisel taolise valu?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Ei, Teie mõttekäik ei ole õige. Pigem soovitan mõttes tagasi pöörduda nende kaebuste juurde, miks üldse südame pärgarteritega seotud uuringutele sattusite. Palun rääkige oma kaebustest perearstile ning otsustage, kas tema suunab Teid otse taastusravile või pigem taastusraviarstile.
Te ei ole oma kaebustega üksi ning perearst saab Teid nõustada.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg