õlavöötme valu/suremine liikumisel 16.08.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Kolm päeva tagasi käisin südame koronaaruuringul ning arterisse paigaldati 2 stenti. Kirjutati välja ka mitmeid rohtusid. Kõigil järgneval päeval olen olnud sunnitud kasutama migreenitablette lisaks. Nüüd on tekkinud probleem, et kõndimisel lööb kaela ja õlgadesse selline valu või õla suremise tunne, mis takistab liikumist. Kas võib olla, et ka seal on lupjunud veresooni ning see põhjustab liikumisel taolise valu?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!


Ei, Teie mõttekäik ei ole õige. Pigem soovitan mõttes tagasi pöörduda nende kaebuste juurde, miks üldse südame pärgarteritega seotud uuringutele sattusite. Palun rääkige oma kaebustest perearstile ning otsustage, kas tema suunab Teid otse taastusravile või pigem taastusraviarstile.
Te ei ole oma kaebustega üksi ning perearst saab Teid nõustada.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Veresoontekirurgia

Parem jalg käimisel tekitab valu.

Parema jalal versoontes takistused, mis põjustab käimisel valu. Väljas liikumisel jalg külmetab. Jalal ummistunud sõlmekesed. Ka vask jalg annab esimesi tundemärke. Palun võimalusel vastuvõttu.

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!

Palun pöörduge perearsti juurde just selle käimiskaebusega - ärge rääkige seal "ummistunud sõlmekestest". Need on kaks eri asja!
Kui perearst on teinud oma esmase hindamise, saab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: