Tumedad veresooned 07.09.20 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Vasaku ja veidi ka parema põlve õndlas on mul ilmselt juba aastaid, kui mitte alati (ei oska hinnata) olnud tumedamad veresooned, mis kuumaga nähtavale tulevad. Jahedas on need näha, kuid selgelt vähem märgatavad.
Peale viimast sauna nägin aga reitel uusi veresooni, mis enne kuumaga nähtavale ei ilmunud. Need sooned on muus olekus vaevumärgatavad ja nahapinnast kõrgemale ei ulatu.

Mul on kolm küsimust:

1) Kas võin endiselt saunas käia ja see ei muuda olukorda kehvemaks? Olen endale soetanud infrapuna mati (infrared sauna blanket), sisuliselt kodusaun ja seda iganädalaselt kasutanud. Kas võin sellega jätkata või on see mulle vastunäidustatud? Sessioon kestab ca 40 minutit.

2) Teine küsimus puudutab vibreerivaid aluseid, nö vibrotreeningut. Mulle on soovitatud vibreerivat alust lihtsalt vere- ja lümfiringe soodustamiseks. Erinevate otsingute tulemusel selgub, et väga palju uuringuid seal taga ei ole, küll on aga (usutavasti) kasutajate tagasisidet, et see on veenilaiendite olukorra leevendamisel ja ärahoidmisel aidanud ning tunduvalt vereringet elavdanud.
Küsimus on, kas olete sellise meetodiga kokku puutunud ja kas see vibratsioon on pikemas perspektiivis ohutu? Näiteks 3-4 korda nädalas 15-20 min.

3) Kas veresoonte nähtavale ilmumine võib olla seotud ka lihtsalt nahastruktuuri muutusega? Mul on nõrk sidekude ja väga hele nahk.Tänan!
Marika

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!


Vastan küsimustele järjekorras:
1. Nahaalt läbikumavad veenid ei takista Teil saunas käimast
2. Vibrotreeningutega mul kogemus puudub
3. Veenivõrgustik on enamus heleda nahavärviga inimestest läbi naha kumamas. Tegemist ei ole patoloogilise muutusega. Mida vanemaks me saame, seda rohkem kaotame teatud kehapiirkondades nahaalust rasvkudet ja seetõttu nendes kohtades muutuvad normaalsuuruses veenid rohkem nähtavamaks. Jällegi pole tegemist haigusega, vaid eelkõige osade inimeste arvates kosmeetilise probleemiga.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Veresoontekirurgia

Vasaku jala varvaste ,pöia ja kanna valu.

Käisin saunas ja vasaku jala veresooned sääre siseküljel olid nagu peenikesed samal ajal kui teisel jalal olid jämedad.Pärast pikali olles aga olid veresooned nagu vaakumiga sissepoole imetud.Kas valu ...

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!


Kirjeldatud veresooned - nähtavad veenid nahaaluses koes, ei ole kaebuste põhjuseks.
Tegemist on visuaalse muutusega,millega antud hetkel tegelema ei pea. Valusündroom ...

Loe edasi

Liiga nähtaval veresooned

Tere! Mind huvitab, kas on normaalne, et käeseljal on veresooned üles paisunud. Need veresooned tulevad nähtavale just siis, kui käed on rohkem allapoole suunatud, sõrmede algusosas on ka näha päris hästi ...

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!

Mida vähem on inimesel nahaalust rasvkudet, seda rohkem on nähtaval nahaalused struktuurid - sealhulgas ka veresooned. Loomulikult on olemas võimalused neid kosmeetilisel põhjusel korrigeerida, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: