Tromboos 03.07.16 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mure järgmine: u.3 nädalat on mind vaevanud parema jala valu. Valu on rohken põlveõndlas ja kubemes, mis kiirgab nii säärde kui tuharasse. Valu on näriva ja kohati tuima iseloomuga. Vahest jalg suriseb ja tõmbub krampi. Valu on nii liigutamisel kui rahulolekus. Veenilaiedeid otseselt ei ole, põlveõndlas on nähtav veresoon, kuid mitte"kobrutav". Perearstile näitasin nädal tagasi jalga, tema arvas, et võibolla seljast tingitud valu( on olnud seljaga probleeme). Sama jalg on ka eelnevalt valu teinud,u. pool aastat tagasi on tehtud ultraheli uuring, oli korras. Murelikuks teeb asjaolu, et paar korda tehtud vereanalüüsis(eelmise aasta alguses) oli d dimeeride tase veres lubatust kõrgem veebr. 1,38 ja märtsis 0.63. Teostanud arst(kardioloog) probleemi ei näinud). Ei andnud ka kommentaare, hiljem ise digiloost vaatasin vastuseid. Kas d dimeeride tase näitab ohtu trombile, kuid samas teostatud ultraheli näitas korras veresooni. Kas võib olla kroonilist laadi probleemi? Jalg valutab ja mure suur. Tänan ette, kui on aega vastata.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Olen nõus Teie perearstiga - kaebused on iseloomulikud närviprobleemile, mis saab tavaliselt alguse seljast.
D-dimeeride näitaja vereanalüüsis on tavapärane analüüs, kuid kahjuks väga mittespetsiifiline. On väga palju normaalseid muutusi inimese organismis, mis põhjustavad D-Dimeeri näitaja tõusu - näiteks rasedus, suurem higistamine jne. Soovitan mitte nii palju tähelepanu pöörata D-Dimeeri muutusele ja pigem tegeleda seljaga.

Tervitades,
Veronika Palmiste