veenilaiendid 12.06.16 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

mul on juba aastaid jalad paistes olnud aga nüüd eriti kui ma pean kogu aeg jalgadepeal olema.Ma töötan teetöölisena .mul on jalad kogu aeg paistes ja nüüd on parem jalg paistes ja sinine.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Soovitan siiski alustada perearsti konsultatsioonist - jalg vaadatakse üle ja öeldakse, mida peaks edasi tegema ja kuhu minema. Kui muutus on tekkinud aeglaselt, siis ei ole väga kiire. Kui jalad on paistes, siis ei pruugi see ainult olla veenilaiendite probleem ja perearst on Eestis kõige pädevam hindama patsiente esmatasandil. Lihtsalt laske tal ennast aidata. Salvide määrimine ja toidulisandite söömine ei pruugi olla lahendus.

Tervitades,
Veronika Palmiste