Kõhuaordi laienemine 30.05.16 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Ultraheliuuringul ( suunatud uroloogi poolt) selgus, et kõhuaort enne bifuraktsiooni on kuni 36x33mm laiusega. Uroloog soovitas pöörduda konsultatsiooniks Teie poole. Kas olukord on tõsine ja milliseid minupoolseid samme tuleks astuda?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Hetkel väga muretsema ei pea - tegemist on väikese kõhuaordianeurüsmiga, kirurgilisele ravile hakkame mõtlema, kui aordidiameeter on üle 5 cm. Vastuvõtule võiksite küll registreeruda, sest siis saaks läbi arutada, kuidas Teie korduvatele uuringutele tulek välja peaks nägema. Kuna aneurüsm on veel alla operatsioonimõõdet, siis võite registreeruda tavalise järjekorra alusel telefonil 666 1900. Saatekiri on vajalik.
Sellises suuruses kõhuaordi laienemise puhul on oluline hoida oma vererõhk kontrolli all ning jätkata kolesterooliravi - kõrge vererõhk soodustab aordi laienemist ning uuringute alusel suudab regulaarne kolesterooliravi kõrvalmõjuna hoida aordiseinas, kihtide vahel tekkivat steriilset põletikku kontrolli all.

Tervitades,
Veronika Palmiste