kas süvaveenitromboos? 19.05.16 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on 2016.a. jooksul olnud kaks korda ootamatu valusähvatus parema jala sääremarjas. Valu on selline nagu oleks lihase ära tõmmanud, ometi on see valu tekkinud peaaegu rahuolekus ( ükskord kergelt ette kummardades ja teine kord lihtsalt jalutades). Valu võttis peaaegu et liikumisvõime ära, kestis kogu päeva ja täielikult kadus ca kolmandaks päevaks. Perearst on mult küsinud, ega mul pole veenilaiendeid, kuid silmaga nähtavalt pole midagi ning sedamoodi valutanud ( nagu arvan veenilaiendid valutavat) pole ka mitte. Küll aga on mõlemad jalad aegajalt pahkluudest või põlvedest paistes. Sattusin ootamatult lugema süvaveenitromboosist, mida polegi silmaga näha ja tekkis mure, kas minu sellised ootamatud valud võiksid olla sellest tingitud. Märgin ära, et olen augustis sõitmas Uus-Meremaale, kuhu lend kestab 2x 13 tundi. Kuidas oleks võimalik teada saada, missugused ohud mind ootavad, mida saaksin ennetada, mida on enne reisi võimalik välja selgitada? Tänan vastamast!

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Arvan, et võite rahuneda ja ei pea kartma hetkel kirjeldatud sümptomite alusel süvaveenitromboosi. Kaebuste tõttu oleks pigem mõistlik pöörduda esmalt perearsti poole ja sealt kaudu taastusraviarsti juurde.
Järgmine küsimus, mis puudutab Teie võimalust haigestuda süvaveenitromboosi pika lennureisi ajal, võiks samuti saada lahenduse perearsti juures. Kui perearst jääb hätta, on võimalik pöörduda vastavate küsimustega Tromboosikabinetti tromboosiga tegeleva õe nõustamisele.

Tervitades,
Veronika Palmiste