Kompressioonsukad raseduse ajal 04.03.16 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

1,5 aastat tagasi oli mul paremal jalal veenilaiend terve jala ulatuses. Käisin Ida-Tallinnas ning sain ühe süsti ning see kadus ilusti ära ja mingeid probleeme ei olnud pärast seda.
Nüüd olen rase ja kohe teises trimestris. Tean, et sellel ajal on oht veenilaienditele.
Minu küsimus on, et millise kompressiooni tugevusega sukkasid ma peaksin raseduse ajal kandma. Pärast süste kandsin teise tugevusega sukki. Kas need on praegu liiga tugevad? Kas peaksin sukki iga päev terve raseduse aja kandma?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Teil on täiesti õigus -pange palun sukad jalga. Need võivad olla need sama tugevusega sukad, mida kasutasite pärast skleroteraapiat.

Tervitades,
Veronika Pamiste