Mure sinise jalaga. 31.01.16 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Mida ette võtta selliste veenilaienditega.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Tegemist on tõesti jala veenilaienditega. Ma ei oska kommenteerida, miks ei olnud abi skleroteraapiast - seal võib olla erinevaid põhjusi. Kindlasti rõhutan ka üle, et tänapäevane veenilaiendite korrigeerimine ei ole ainult pealevaatamine ja siis millegi opereerimine või süstimine. Vajalik on ka ultraheli uuring, et hinnata haiguse uatust nahaaluses koes, võimalik, et see konkreetne võrgustik saab todiet allasuvast puudulikust veenist, mis ei ole korrigeeritud.
Kuidas edasi? Soovitan rahulikult enda jaoks läbi mõtelda, kui palju selline olukord elu segab. Kui ikkagi väga, ka kosmeetilises mõttes, on mõtet minna veenilaienditega tegeleva kirurgi juurde. Peab olema valmis uuringuks, protseduuriks, võimalik, et ka operatsiooniks.
Vahepealsel ajal oleks kindlasti vajalik kompressioonsukk.

Tervitades,
Veronika Palmiste