valu sääremarjas 12.10.14 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Mõlemal jalal säärel ja reiel veenilaiendid. 2 aastat tagasi hakkas parem jalg tunda andma: sipelgad ja surve jala sääreosas ja labas. Suvel kerge punetus ja turse. sõidan nädalas 5 korda 22 km päevas. septembri lõpus oli 5 päeva ligi 40 kraadi palavikku, pea,lihase ja liigesevalu. Sõin iga 8 tunni tagant 400 mg ibustari. Pärast haigust oli enesetunne eriti kerge ja hea. aga nädal hilem(jalgrattaga ei sõitnud mitu päeva) hakkas parema sääre välisküljel pärast 2-3 tunnist und valu, mis enam magada ei lasknud. Päeval toimetades valu kadus. Säär oli jahe ja veresooned rohekad, aitas kõndimine, liigutamine ja soe dušš. 5-6 päeva pärast hakkas jalg surisema ja läks soojaks-valu kadus, aga tunda siiski annab. Kas ma peaks tarvitama aspiriinivõi midagi muud?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Tundub, et Teil on palju erinevaid probleeme ning lootus ainult ühest konkreetsest tabletist abi saada õnnetuseks ei pruugi täituda.
Kui Teid häirivad eelkõige veenilaiendid, võiks pöörduda korrigeerimise eesmärgil pöörduda kirurgi poole. Kõikidele kaebustele veenilaiendite korrigeerimine kahjuks lahendust ei anna.
Kui kõige rohkem muret põhjustavad surinad (sipelgate jooks), võiks perearsti abil pöörduda taastusraviarsti konsultatsioonile.
Kui kogu see komplekt kaebustest ning välistest veenilaienditest tekitab hirmu just eelkõige mõne veresoonesüsteemi (arter või veen) tromboosi võimalus, oleks õigem perearsti abil pöörduda Tromboosikabinetti sisearsti vastuvõtule. Mitte keegi ei eelda, et Te peate olema võimeline ise valima käsimüügi ravimitest, mida on just Teil vaja tromboosiprofülaktikaks. Laske ikka spetsialistil end selles valikus aidata!

Ja ma kiidan Teid selle eest, et tegelete sellise kilometraaži läbimisega ja kannate korralikult tugisukki!

Ma loodan, et minu vastus aitab Teid natuke edasi.

Tervitades,
Veronika Palmiste