Parema käe veenilaiendid. 20.01.14 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on sünnist saati parema-dominantse käe veenilaiendid. 2007 aastal Tartus tehtud ridamisi uuringuid ning põhidiagnoosiks Fistula arteriovenosa acquisita manus l.dex. ja kaasuvaks haiguseks Insufficientia venosa peripherica chronica. Öeldi, et ravi puudub! Uskudes meditsiini kiiresse arengusse, mis on Teie arvamus? Aastaid on möödunud ja käsi aina valutab, kas on ehk uusi ravimise võimalusi? Tasuks tulla Teie vastuvõtule?
Tänan vastuse eest

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Väga huvitav haigusjuht! Kindlasti mitte muidugi Teile, eriti kui käsi valutab ja tõesti on tegemist arteriovenosse fistliga, siis see on mitte ainult meie populatsioonis harv, vaid ka Euroopas üldiselt.
Mida teha ning millal, otsustate lõpuks ikkagi Teie. Tänu patsientide vaba liikumise direktiivile Euroopa Liidus on ka Teil võimalik seda kasutades jõuda suurematesse keskustesse, kui Eestis pakkuda on. Kuna ma eeldan, et Te ise ei ole veresoontekirurg, on lihtsam kui edasi aitab Teid siiski kohalik spetsialist.
Kuhugi konsultatsioonile on mõtet minna siis, kui Teie jaoks ei ole enam olukord aktsepteeritav ja Te olete veendunud oma otsuses. Muidu pole mõtet Teile samu uuringuid läbi viia ja Teid väntsutada.

Tervitades,
Veronika Palmiste