Veenilaiendid 17.08.20 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

tere tekkinud on veenilaiendid peale 4 lapse sündi süvenenud . Terve jalg pluss veel kõhul on juurde tulnud olen käinud Veresoontekirurgia juures Tiit Meren tema arust probleemi ei ole nendega et väga ilusad . Aga pigem mure nüüd süvenenud on tekkinud õhtuti et pluss läheb madalaks 48-56 peale südames sel hetkel kahtlane olek . Ultraheli pole tehtud veresoontele . Kas võib olla et need tekkitavad ikka mingit ohtu või mis uuringuid ma peaksin ette võtma . Kas oleks loodust saada perearstilt saatekirja või . Või kuidas, ei oska ise kuhugi pöörduda oma murega

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Veenilaiendite tõttu praegu muretsema ei pea - pildil olev muutus ei põhjusta pulsisageduse muutust ning ebameeldivat olekut rinnaku piirkonnas.
Kui ühel hetkel muutub oluliseks (eelkõige kosmeetilisel põhjusel) veenilaiendiga tegelemine, siis prognoosin, et see ei ole ainult lihtne ultraheli jalast, vaid midagi täpsemat - eelkõige seetõttu, et ka kõhul on veenilaiendid. Aga see muutus praegu ei ole oluline, ega puhjusta Teile muid kaebusi. Küll soovitan ebameeldiva enesetunde ning pulsisageduse probleemide tõttu pöörduda perearstile.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg