Veenilaiend 09.08.20 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen 21 aastane naine. Vasaku jala peale, põlve taha tekkinud minu jaoks suur veenilaiend. Kuna ma sinna taha vaatama ei küündi siis ei oska öelda millal see täpsemalt tekkis. Nüüd aga tundub, et see tekitab mulle probleeme. Kohati tunnen et ei jaksa selle jala peal nii palju seista, mingiaeg nagu jalg läheks tuimaks ning kohati ka valutab, on esinenud ka selle jalaga, et oosel läheb krampi, kas see võib olla sellest?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Lihtne vastus - veenilaiend ei põhjusta kirjeldatud kaebusi.
Kui soovite kontrollida, kas mul on õigus, soovitan alustada kompressioonravi kasutamist (sukad või sukkpüksid, põlvikust on liiga vähe). Kui mul on õigus, siis kompressioonravi kaebusi ei leevenda. Kui ikkagi hakkab parem, muutuvad ka kaebused veenilaiendite operatsiooni järgselt.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg