Parema põlveõndlas valutav veen, mis levib mööda säärt alla ja jalalabasse ,varvastesse. 28.07.20 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Parema jala põlveõndlas sinine valulik veen ,mis kulgeb mööda säärt allapoole ja veenis seletamatud väikesed munakesed nagu väiksed herned..katsudes tunda ja valusad.Jalg valutab ööpäeva ringselt ,kuid õhtuks läheb jalg jalalabast turse,selline paks ,tuim ja öösiti esinevad krambid.Sooja vett ei talu ega kuuma ilma.
Töö seisneb püstijalu , turvajalanõudes ja pidevas liikumises,kus tuleb ka raskusi tõsta (töö vahetustes,üks nädal hommikul 8-16,30 ja teine nädal õhtune 16,30-01,00 tööl)
Perearstil käidud ,saadud raviks troxevasin 300mg , 2xpäevas 1kapsel korraga.Ei ole aidanud ...tarvitan 2 kuud juba.Pöördusin taas perearstile,kes suunas üldkirurgi vastuvõtule.
Täna ehk 28.07.20 tehtud ultraheli ja käidud kirurgil.
Ultraheli arst mainis ,et süvaveenides pole põletiku ja see oli kõik.
Kirurg vaatas jalga ja sõnas,et saa aru miks jalg valutab , sest tema ehk kirurgi arvamuse kohaselt see väike veenilaiend.
Ravi ei määranud ,mitte mingi sugust.
Määrati uus vastuvõtu aeg 01,09.20 ,et ehk selleks ajaks on jalg paremaks läinud (arusaamatuks jäigi ,et kuidas saab paremaks minna ravita ja kui siiani vaid olukord jalas halvemaks muutunud..
Öeldi,et kui on soov jalaveen eemaldada on pakkuda tasuline lõikus (800-900 eur) ja tehakse Järvamaa,Paide haiglas ära(kirurgil käisin Paides) järjekorda pole jne.
KAS TÕESTI ,kui soovin abi ja jalaveen segab tööd,elu ja ööund tuleb kõige eest ise tasuda? KAS HAIGEKASSA EI TOETA JALAVEENI OPERATSIOONI või mingit muud ravi,mis võimaldaks ravida jalaveeni.
Oska kuhugile pöörduda abi saamiseks,et saaks abi ?
Väga sooviks teha oma tööd ,mitte valutava jalaga,magada öösel ja elada normaalset elu ilma valuta,turses ja kuumava jala valuta.
Praegu ainsat leevendust ööseks saab ,kui panen padjad jalaalla ehk tõstan jala kõrgemale...see saa ometigi ju lahendiks jääda.
Palun nõu ja abi ,midateha,kuhu pöörduda.
Mainin ära,et olen 164cm pikk, kaalun 46 kg ja 56 a
Tänud
Abi ja nõu ootamajäädes.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kahjuks selle veenilaiendi eemaldamine ei vabasta Teid jalavalust. Kui tahate veenduda, kas minul ja Teiega tegelenud kirurgil on õigus - alustage kompressioonravist (sukk, sukapüksid). Siis näete ka ise, et ka kompressiooniga (mis on tegelikult sama asi, mida korrigeerimisega püüame saavutada) jalavalu ei leevendu. Pildil olev veenilaiend on tõesti kosmeetiline ning selle korrigeerimise eesmärk oleks esteetiline. Kosmeetiline tegevus on tasuline - kuid saan Teie kirjast aru, et visuaalne tulemus ei olegi Teie jaoks nii oluline. Seega pole vaja seda ette võtta.

Kui tahate jalavaluga edasi tegeleda, on mõistlik perearstiga arutada taastusraviarstile saatmise võoimalust. Kirjelduse järgi algab probleem lülisambast ning kiirgub pikki närvi jalga.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg