Elongeerunud aort. 20.03.20 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Palun abi mõiste sisu lahtiseletamiseks. Nimelt on minu viimases kopsuröntgeni vastuses muuhulgas väljend "aort elongeerunud". Varasemates ülesvõtete vastustes on alati olnud kirjas, et aort normaalne. Internetist kahjuks ei ole leidnud vastust, mida sõna "elongeerunud" võib tähendada aordi puhul.
Niisiis, mis muutusega minu aordis võib tegu olla?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Tavaliselt tähendab mõne arteri elongeerumine seda, et arter ei asu sirgelt (nagu tõmmatud sirge joonlauaga), vaid teeb mõne käänu. See ei tähenda midagi halba. Pigem on see elatud elu ning vererõhuhaigus, mis meie arterereid lokkima paneb.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg