Kummaline lööve jalgadel. Kas seotud veresoontega? 11.01.20 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Lapsele pandud diagnoosiks küsimärgiga! luupus ja võtab mõnda ravimit 1 kuu alles... jalad on muutunud selle aja jooksul selliseks "koledaks" ja nö.nahk valutab, mille peale ka reumatoloog pöördus nahaarsti poole..kes ei osanud midagi koheselt vastata. Nüüd küsin, kas sellist reaktsiooni või sümptomit võiks tekitada mõni veresoontega seotud haigus?
P.S lapsel pidevalt jalad külmetavad, isegi siis kui on kõrge palavik.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kirjeldatud muutus ei ole seotud magistraalsete veresoontega ning veresoontekirurgi konsultatsioonist abi oodata ei ole.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg