Täppverevalumid jalasäärtel 30.07.19 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Pärast pikemat rahulikku kõndimist (3-4 km näiteks näitusel, jalutuskäigul) jalasäärte siseküljele tekkinud täppverevalumite punased laigud. Valu ei tee, nahapind muutunud pole. Perearst arvas, et kapillaarid lasevad läbi, eluohtlik ei ole, ravi ei osanud soovitada. Kas peaksin kõndimisest hoiduma või on muud abi? Seelikuga on inetu vaatepilt.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Soovitan alustada kompressioonravi kogu jala ulatuses. Saate esmase suka/sukkpüksid osta apteegist, võite alustada nõrgemast tugevusest, millega saate hakkama. Kui kaebused sellega leevenduvad - punetav laik sääre alumises kolmandikus ei teki, on mõistlik arutada veresoontekirurgi vastuvõtule saatmist läbi e-konsultatsiooni.

Veronika Palmiste