Punane laik nähtavate veresoontega 13.05.19 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

2-aastasel pojal on sünnist saati suguti all munandi nahal veresoontest koosnev kogum punase laiguna. Veresooned on läbi naha näha, on punane laik, aga kõrgem nahapinnast see ala ei ole. Ajaga on see tumenenud ja vahel on see tumepunasem, kui muidu.
Lisan sia juurde, et tütrel tekkis peale sündi hemangioom, mis 1-aastasena laseriga eemaldati ja see ei ole enam (peale 10 aastat) tagasi tulnud.
Kas pojal võiks olla sama asi ja peaks arstile näitama ning vajadusel laseriga eemaldama. Kui nii, millise eriala arsti juurde peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Soovitan alustada lastearstist/perearstist. Suure tõenäosusega on ka seekord tegemist hemangioomiga. Veresoontekirurgid kirjeldatud patoloogiaga lastel esimesena ei tegele.

Veronika Palmiste