VALULIK JA TURSES VEENIKOGUM SÄÄREL 23.10.17 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Aegajalt tekib ja vaibuv valulik ja paistes veenisölm säärel ja hüpeliigese kohal lillaka varjunduga valulik kogum. KAS PEAN NEID KANNATAMA KUNI SURMANI...

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Veenilaiendite haigus on krooniline. Kompressioonravi (kompressioonsukk või -sukapülksid) on kohustuslik ning peab olema regulaarne. Ükski geel, määre ega ka tablett ei ole imerohi ega kaota veenilaiendeid. Kui soovite veenilaiendeid lasta korrigeerida, peate pöörduma kirurgi konsultatsioonile ning olema valmis agressiivseks tegevuseks. Kui valusündroom on seotud veenilaienditega, toob kompressioonravi leevendust. Kui kompressioonravi ei leevenda kaebusi, tuleb otsida valu mujalt.

Tervitades,
Veronika Palmiste