ateroskleroos (jäsemete rahuoleku valu) ja varikoosi ravi 12.03.17 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Teema on järgmine:
naisterahvas 83. a. vana. Diagnoositi alajäsemete ateroskleroos, raviks praegu on järgmised ravimid: enelbin 100 mg ja trental 400 mg x 2 korda päevas, 1 kord päevas xarelto 10 mg. Jubedasti valutavad jalad, kirjeldab, et nagu seisaks palju jalu jääl. Perearst lisas enelbini. Lisaks sellele on varikoos.
Mis saab teha, et parendada elukvaliteeti? Kust võiks abi saada ja kust alustada? Elada ju kõik tahavad.
1. Lugesin, et veenid šunteeritakse.
Kas see on mõeldav selles vanuses ja kuidas määratakse seda vajadust? Kui inimene kannatab peaks mingi leevendus olema.
2. Varikoosi ravi on skleroteraapia. Kas tehakse haiglates sellises vanuses tasuta või ainult tasuline teenus?
3. Millisest raviasutusest, lähtudesTeie kogemusest, tuleb otsida adekvaatset teenust?
Lugupidamisega,

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Ma arvan, et see ei ole veenilaiendite probleem. Palun kirjutage veronika.palmiste-kallion@itk.ee

Tervitades,
Veronika Palmiste