teetanuse vaktsiin ja immuunsus 28.06.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere

sain raseduse viimastel nädalatel teetanusevaktsiini. Ämmaemand ütles, et tänu sellele on ka lapsel immuunsus tagatud. Samas perearst seda ei kinnitanud. Küsiks Teie arvamust sellel teemal?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Last on ikkagi vaja vaktsineerida ka teetanuse vastu vastavalt vaktsinatsiooni kalendrile.
Emalt saadud antikehad kaovad üsna kiiresti ja lapsele enam kaitset ei anna.
Heade soovidega,
Kjulge