Urtikaaria pärast vaktsiini 14.01.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Juunis sain teise doosi AsraZeneca vaktsiini.
Viienda päeva õhtul lõi välja üle kogu keha tugev lööve, vist urtiikaaria. Päeval tõmbas tagasi, õhtul tuli jälle. Nii 5 päeva.
Kui ohutu on minu jaoks saada tõhustusdoosi?
Aitäh!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Tõhustusdoosina ei kasutata Astra Zeneca vaktsiini ja teistega ei tarvitse sellist reaktsiooni tekkida.
Kindlasti rääkige sellisest reaktsioonist enne vaktsineerimist vaktsiini tegijale, kuid vaktsineerimata ei soovita jätta. Raskemad reaktsioonid tekivad juba esimese poole tunni jooksul ja seepärast oleks vaja nii kaua ka peale süsti jälgida. Siis on esmaabi käepärast.
Kui ka seekord peaks tekkima nõgeslööve, siis selle raviks võib kasutada antihistamiini tabletti lööbe kadumiseni ja veel 3 päeva.

Heade soovidega,
Kjulge