Covid vastu vaktsineerimine peale haigust 23.12.21 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Jäin 18.12.21 jäin algselt kergete sümptomitega (vaid köha) haigeks. Öösel läks halvemaks ning tõusis palavik. 19.12 ärkasin juba palavikuga. Sama päeva õhtul oli tervis juba väga hea ja arvasin, et tegu oli väiksema külmetusega. Öösel kordus sama trall, tõusis palavik, meeletult higistamist ning 20.12 lisandus lisaks palavikule, peavalule, sooja-külma vaheldumistundele ka kõhulahtisus. Kõhulahtisus kestis 3 päeva. Väga veidralt vahelduvate sümptomitega kulgev haigus ja täpselt ei teagi, millega tegu võiks olla. Algas köhaga, siis palavik, köha-nohu, hiljem kõhulahtisus. Oksendamist polnud. Kovidi test oli negatiivne ja nüüd toibun.
Millal oleks ohutu minna tegema 3ndat kaitsesüsti? Kas 2 nädala pärast oleks juba piisav?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Haiguseid on palju, kõik ei ole covid 19. Vaktsineerimise vastunõidustus on palavik üle 38 C, ägeda haiguse nähud.
Teie puhul on paras aeg vaktsineerida tõepoolest paar nädalat peale haigust, u 3.01 paiku.
Kaunist jõuluaega !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi