Kas kuumusega on võimalik jääda haigeks 19.08.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere, mul on viimase kahe kuuga tekkinud 30 kraadise kuumuse juures rögane kõha ja suur nohu. Pole saanud külma, vaid paari päeva möödudes kui tekib palav kuumus ärkan üles alguses kuiva köhaga mis edasi läheb lahtiseks. Kas on võimalik, et kuumus teeb ka haigeks?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kuumus ega külmetamine ei tee haigeks, need on haigestumist soodustavad faktorid. Haigusi ülemistes hingamisteedes tekitavad enamasti viirused , harvemini bakterid ja väga harva nahal ja limaskestal olevad seened. Antibiootikumi ravikuuri järgselt võib areneda uus infektsioon. Tuleks nõu pidada oma arstiga, kes saab analüüside abil teha kindlaks, mis põhjustab põletikku.

Head soovides,
Vanda Kristjan