Analüüside näidud 30.01.20 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!
Olen pikalt ennast halvasti tundnud. Lasin teha perearstil analüüsid, mille peale sain vastuseks, et ei ole midagi hullu ja ravi ei määratud. Võtsin analüüside vastused välja ja leidsin, et mitmed analüüsid on üle referentsi. Nt ALAT tulemus 53; Kolestorool 7,8; LDL 5,7´; triglütseriit 4,43; ASO 411,9; RBC 5,61; Eo% 5,6
Arstile pöördusin, kuna on tekkinud nõrkuse hood ja külm higi. (õhel n'dalal 3 korda ja kestabca 10 min). Halb maitse suus. Tehti ka EKG, mis oli korras.
Kas ma peaksin siiski muretsema? Millele võiksid need näidud viidata? Kuhu võiksin veel pöörduda, kui oma perearst probleemi ei näe?

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Vahel võivadki vereanalüüside näidud olla paigast ära - aga need konkreetsed näidud teie enesetunnet küll ei mõjuta. Kolesterool on väga kõrge - kindlasti peaksite toituma tervislikult, olema normkaalus jne. Kui see ei aita või te juba teete/olete seda, tuleks alustada kolesterooli langetavat ravi.
Hootine halb enesetunne on nii mittespetsiifiline, et väga raske on öelda, millest need sümptomid teil tekivad. Kui enesetunne mõne aja jooksul üldse ei parane, pöörduge ikka oma perearstile tagasi, ehk on tal veel ideid.
Ja alati ei leitagi halvale enesetundele selgitust.
Omalt poolt saate panustada tervislikku elustiili - panustades nii vaimsesse kui füüsilisse tervisesse.

Lugupidamisega
Karmen Joller