Mis on teie diganoosi analüüsitulemuste ja info põhjal? 23.10.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Probleemiks, et alates augustist süvenenud järgnevad probleemid: parema kõrva kuulmisteravuse langus (see objektiivselt tõestatud ja olnud ravil/jälgimisel audioloogi juures), imelik tunne paremas silmas (fokuseerimise raskus), üldine halb enesetunne, tundlikkushäired/paresteesiad/valud perifeersel dex>sin. Hormoonraviga (medrol 48 mg die) kuulmisteravus paranenud, üldseisund veidi parem. Viimasel nädalal borreelia analüüs positiivne ja perearst alustas AB ravi T.Doxy 100mgx2. Borrelioos diagnoositud IgG ja IgM pos + immunoblot kinnitusega. 13.10 LTKH EMO-s teostatud MRT ja liikovri punktsioon, neuroborrelioos välistatud. 19.10 antud uued analüüsid, mille tulemused on lisatud manusega.

Mida võib nende analüüside tulemuse kohaselt öelda? Kas haigust võib seostada Lyme tõvega ja antibiootikumi ravi jätkamine on vajalik?

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Kuna tulemused on piiripealsed, siis ma väga Lyme'i tõvele ei panustaks. Hormoonraviga ei peaks Lyme'i tõve sümptomid taanduma, aga võimalik, et eksin. Kui te oleksite minu patsient, suunaksin teid edasi konsultatsiooniks infektsionistile, et diagnoosi täpsustada, konsulteeriksin ilmselt ka neuroloogiga.
Jutu järgi tundub, et olete ka ise arst - on teie elus ehk ka muid riskifaktoreid? Suitsetamine? Väga suur stress?

Lugupidamisega
Karmen Joller