Nahalööve 10.08.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere. Mõned päevad tagasi märkasin, et bikiinipiirkonnas imelikud punased laigud. Mõtlesin, et sissekasvanud karvadest ja üritasin pinsettidega mõnda välja tõmmata. Nüüdseks aga kõik põletikku löönud ja oleks nagu väiksed kärnakesed peal. Kui ära tulevad, siis tuleb mingit vedelikku välja. Esinevad vaid nahal, mitte limaskestadel. Just piirkondades, kus tihti raseerin (võimalik, et ka žilett nüri olnud). Uurisin selle kohta ja arvan, et tegu võib olla äkki karvanääpsupõletiku e follikuliidiga. Ostsin apteegist apteekri soovitusel rohtu nimega Braunovidon. Oskate ehk öelda kas tegu võib olla selle põletikuga ning kas oleks ka mõni kiire ja efektiivne ravi olemas?
Tänud juba ette!

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Teie kirjelduse järgi on tegu tõesti follikuliidiga. Ma arvan, et Braunovidoni ehk ei olegi sinna vaja, see peaks ise ära paranema, tuleb lihtsalt jooksva vee all seebiga pesta ja puhastada. Kindlasti ei tohi vihelda ega vannis käia - vahel võib sel moel nakkus üle kogu keha kanduda.
Kui paranemine võtab rohkem kui 7 päeva või kui nakkuse levikuala hakkab laienema, tuleb kindlasti perearstikeskusse pöörduda.
Tulevikuteadmiseks: follikuliit on sageli seotud raseerimisega, tuleb olla ettevaatlik.

Head paranemist!
Karmen Joller