3 nädalat kestnud köha 01.03.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere! Köha on kestnud 3 nädalat. Köhahood on pikemad ja lühemad. Tihti lööb köhimise ajal valu rindu ja ka pähe. Algul kuulsin ka hingates vilinat, nüüd on see kadunud. Palavikku ei ole olnud. Nohu samuti mitte. Ka ei ole kurk valus olnud. Köha tõttu ei saa ka rahulikult magada ja samuti häirib mind vilin ja kohin kõrvus ning pidev kuiv suu. Öösel peab veepudel läheduses olema ja samuti joon päeva jooksul enda korjatud ravimtaimeteesid (islandisamblik, raudrohi, piparmünt, pune, meliss...)
Olen teinud regulaarselt kerget trenni ja ei suitseta.
Olen mures, sest ei soovi kopsupõletikku ega muud tõsisemat haigust. Soovin olla teadlik, mis minuga toimub ja kuidas saaksin end aidata!

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Teie kirjast ei selgu, kas oi ka palavikku, lihasevalu jm üldsümptomeid. Kui köha sel kujul, nagu teie kirjutate, kestab muutumatuna üle 3 nädala, peaksite kindlasti oma perearsti poole pöörduma. Välistada tuleks bronhiit ja kopsupõletik, ja see ilma läbivaatuseta ei ole kahjuks võimalik.

Tervitades
Karmen Joller