Vaktsineerimine ja "munad" reielihases 11.11.16 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus järgmine: 1,4a lapsel on vaktsineerimisest möödas juba üle poole aasta,aga alles nüüd avastasin,et lapsel on mõlemas reies sellised "munad",umbes väikse sõrme suurused, visuaalselt pole midagi näha,aga sõrmega masserides on tunda ja need sügelevad või tekitavad ka ebamugavust (kuna kratsib ise neid kohti). Kas olete kokkupuutunud sarnase murega ja oskate öelda,mis see olla võiks ja kas siis tõesti tingitud vaktsineerimisest ja miks alles nüüd nii pika aja järgi välja lööb?

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Kirjelduse järgi ei saa aru, kus täpselt need "munad" paikneva. Kui need on kubemepiirkonnas, siis võib tegu olla lümfisõlmedega, mis lastel võivad olla kuni umbes 1 cm läbimõõduga. Need ei ole seotud vaktsineerimisega.
Kui need on vaktsiinide süstekohtades, siis on väike võimalus, et tegu on süstekoha reaktsiooniga (armistumisega), mis on samuti oma olemuselt ohutu, aga mitte just väga sage kõrvaltoime. Kui tegu on vaktsineerimise järgse protsessiga, siis armistumine võtabki aega. Samas on see ohutu ja ei põhjusta tavaliselt ka vaevusi.

Selleks, et täpne diagnoos panna, tuleb laps läbi vaadata. Seega - kui minu vastus ei tundu teile loogiline, pöörduge oma perearsti vastuvõtule.

Lugupidamisega
Karmen Joller