Reisi jaoks vaktsineerimine 19.02.16 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere. Kavas on minna elukaaslasega oktoobris 2016 Peruusse 3 nädalaks. Helistasin AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskliiniku Polikliinikusse ja nemad ütlesid, et sel juhul on vaja tulla vaktsineerimisnõustamisele (kus kohe tehakse ka vaktsiinid) alles augustis. Igaks juhuks küsin, et ega siis liiga hilja ei ole, sest mu enda perearst ütles juba praegu, et peaksin vaktsineerimisosas juba haiglaga ühendust võtma. Igaks juhuks küsingi topelt veel teie käest üle, et augustis ei selguks, et olen ikkagi lootusetult hiljaks jäänud.

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere.
Kui te reisite oktoobris, siis augustis vaktsineerida ei ole kindlasti hilja, sest immuunvastus ehk kaitsvate antikehade teke kujuneb välja tavaliselt 2-4 nädala jooksul peale vaktsineerimist.