Vaktsineerimise tähtajal välismaal 05.03.16 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Meil on plaanis sõita 3 kuuse beebiga Austraaliasse, enne mida saame vahetult ka esimese vaktsiini lastehalvatuse vastu.

Kuidas oleks parem talitada - kas meil oleks võimalik ja vajalik 4.5 kuu vaktsiin ette tellida ja lasta see seal teha? Või peaks seda tellima Austraalias kohapeal? Ja misjuhtub siis kui meil see vaktsineerimine näiteks edasi lükkuks - kas see nulliks nö esimese vaktsineerimise ära?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Minu soovitus on vaktsineerida last mitte ainult lastehalvatuse, vaid ka teiste kalendris olevate vaktsiinide suhtes ja teha seda Eestis. Kui vaktsineerimine lükkub veidi edasi, ei tee see kasutuks esimese vaktsineerimise mõju, kuid järgnevad on piisava kaitse saavutamiseks hädavajalikud.

Heade soovides, Kjulge