Hcg vaktsiin 14.01.16 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!
Laps jäi haiglas hcg vaktsiinist ilma, kuna lahkusime 2. päeval, aga kodus ootas lasteaiast tulnud haige vend ja tagasi haiglasse kontrolli minnes oli pisikesel nohu, seega lükkasime vaktsiini edasi. Nohule kaasnes ka kõha ja meid saadeti kopsuarsti juurde kontrolli. Kõik see võttis aega, arstile jõudes, tehti analüüsid ja kuulutati laps terveks. Leppisin haiglas aja kokku, aga nüüd on beebil uus värske nohu, taas vanem vend tõi, haiged oleme ka meie mehega, seega usun, et uus viirus. Beebil palavikku pole, vaid nohu ja punane kurk. Mida nüüd teha, beebi saab viie päeva pärast 2 kuud vanaks ja pätis iga päev meie haiglas vaktsiinisüsti ei tehta? Kaua saan vaktsiiniga oodata ja mis tingimustel saaks peale 2 kuu täitumist seda teha?
Ette tänades

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Lugupeetud lapsevanem!

Nagu teie kirjast selgub, ei vaktsineeritud teie last sünnitusmajas. Kirjutate vaktsiinist hcg. Ilmselt on siin tegu eksitusega - tegemist on tõenäoliselt BCG ehk tuberkuloosi vaktsiiniga. Vaktsineerida saab kuni 3 kuu vanuseni. Peale 3 kuu vanuseks saamist tuleb enne vaktsineerimist teha tuberkuliini ehk Mantoux test.
Kui see on negatiivne, siis võib vaktsineerida.