Vaktsineerimine 10.01.16 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!
2 kuuselt jäi lapsel nohu ja kõhulahtisuse tõttu rotaviiruse vaktsiin tegemata. Kas nüüd peaks tegema esimese rotaviiruse vaktsiini doosi 3 kuuselt koos DTPa-IPV-Hib 1 või võib teha 2,5 kuuselt ära rotaviiruse vaktsiin ja siis 3 kuuselt DTPa-IPV-Hib 1? Kuna 2016. aastast on Eestis vist kasutusel Rotarix, mida tuleb teha kokku 2 doosi, siis kuidas peaks vaktsineerimist jätkama - 4,5 kuuselt DTPa-IPV-Hib 2 ja RV 2?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui laps on saanud terveks, siis võiks 1 doosi rotaviiruse vaktsiini manustada nii kiiresti kui võimalik, kindlasti peaks 1 doos olema tehtud 12. elunädalaks. Järgnevad 2 doosi võib teha 4-nädalaste intervallidega. Vaktsineerimine peaks olema lõpetatud 22-24 elunädalaks.
Sama kehtib ka Rotarixi kohta, lihtsalt doose on 3 asemel 2.