Vaktsineerimise jätkamine hiljem 05.09.15 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere,
Last on vaktsineeritud viisikvaktsiiniga 12.01.2010 (Infanrix); 02.03.2010 (Infanrix) ja 21.04.2010 (Pentaxim) (vastavalt siis lapse 3., 4,5. ja 6. elukuul). Hetkel on laps saamas 6 (oktoobris) ja sooviksime vaktsineerimisega jätkata. Kas immuunsuse tagamiseks tuleb alustada vaktsiinidega nö otsast peale ja kui jah, siis millise intervalliga tuleks süste teha? Kui piisab vaid kahest nö puuduolevast doosist, siis millise intervalliga tuleks need teha?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Lugupeetud lapsevanem!

Vaktsineerimisega ei pea alustama algusest peale. Teie laps peaks saama 1 doosi liitvaktsiini DTPa-IPV ( difteeria, teetanus, läkaköha ja lastehalvatus) 6-7 aasta vanuses. Kui laps ei ole vaktsineeritud MMR (leetrid, mumps ja punetised) vaktsiiniga, tuleks see vaktsiin esimesel võimalusel ära teha ja kui on saamata B-hepatiidi vaktsiin, siis B-hepatiidi vaktsineerimisega võiks alustada 12 aastaselt.
Edasi peaks vaktsineerima juba vastavalt immuniseerimiskavale.