Vaktsineerimine väljaspool vaktsineerimiskava 19.05.15 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere,
Sai omal ajal otsustatud, et lükkame lapse vaktsineerimise esimestel eluaastatel edasi. Ehk siis vaktsineerimiskava järgi oleks tulnud teha lapsele 3, 4,5 ja 6 kuuselt difteeria, teetanuse, atsellulaarse läkaköha, inaktiveeritud poliomüeliidi ja Haemophilus influenzae tüüp b vaktsiini süst, kuid meie seda siis ei teinud. Kui soovime nüüd seda teha - laps on 6 aastane, siis kas teda vaktsineeritakse samasuguse doosiga ja intervalliga nagu tehase seda imikutel? Kas tema vanusele kehtivad juba mingid teised reeglid ( kui ta varasemalt neid vaktsiine saanud ei ole)?
Parimate soovidega

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Selles vanuses on vaja teha varem vaktsineerimata lapse jaoks uus sobiv skeem ja võite selles perearsti usaldada!
Heade soovidega, Kjulge