B-hepatiidi vaktsiini doosid imikule 01.04.15 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere sooviksin täpsustada, millises doosis tehakse on Engerixi vaktsiini kolmas süst imikule Eestis.
Kuna viibin lapsega välismaal, konsulteerisime kohaliku arstiga kolmanda B-hepatiidi vaktsiini doosi tegemist. Mulle vastati, et Engerixi vaktsiini 20 mcg doosiga tehakse riikliku programmi raames alates teisme east. Kuna B-hepatiidi kolmas doos langeb kokku teiste haigust vastu vaktsineerimistega, pakuti alternatiiviks INFANRIX® hexa (Diphtheria, tetanus, acelluar pertussis, inactivated polio, hepatitis B, Haemophilus influenzae type b), milles B-hepatiidi kogus on 10mcg.
Oma perearstilt sain vastuse, et parem on teha Engerixi kolmas süst Eestis tagasi olles, sest selle doos on 20 mcg.
Mind huvitabki, kas tõesti Eestis saavad imikud Engerixi vaktsiini nn täiskasvanu doosi?

Ka Engerixi eestikeelsel infolehel kirjutatakse: "Vaktsiin annuses 10 mikrogrammi (0,5 ml) on mõeldud kasutamiseks alates vastsündinueast kuni 15. eluaastani (kaasa arvatud). Vaktsiin annuses 20 mikrogrammi (1 ml) on mõeldud kasutamiseks 16-aastastel ja vanematel isikutel."

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Lugupeetud lapsevanem!

Imikuid vaktsineeritakse Eestis B-hepatiidi vastu esimesel eluaastal 3 doosiga: 1 doos sünnitusmajas, 2 doos 1 kuu vanuses ja 3 doos 6 kuu vanuses. Vaktsiini nimi on Engerix-B ja selles vanusegrupis ette nähtud doos on 10 mikrogrammi ( 0.5 ml).