Reisivaktsiin, planeeritav rasedus 20.09.12 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr Eda Tamm,
planeerime abikaasaga 3ndat last. Eesseisev reis (mille ajal planeerisime rasestuda nõuab aga vaktsiine: teetanus, difteeria, A-hepatiit, läkaköha ja malaariatabeltid.
Süstid on tehtud eelmisel nädalal - malaariatabletid aga tuleb võtta reisil olles.
Millised on teie soovitused - kas võtta malaariatablette ja kui pikalt peaks vältima rasedust?
Kas vaktsiinid võivad kuidagi kahjustada tulevast last või planeeritavat rasedust?
1,5 aasta jooksul rasestuda ei ole õnnestunud, mistõttu plaanisime günekoloogiga stimulatsiooni Serophene tablettide või süsti abil.
Tänulik Teie vastuste eest
tervitades, H.

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Enne reisi tehtud vaktsiiinid ei mõjuta võimalikku rasedust. Küll ei soovitata kasutada malaariatablette ei raseduse ega planeeritava raseduse puhul.