Borrelioos 11.08.20 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere,
Kirjutan pereliikme nimel. Nimelt 21 aastasel noorel naisel avastati puuborrelioosi laigud kehal ja analüüside põhjal perearst diagnoosis hilises staadiumis borrelioosi, aga ravi ei määranud, kuna haige olevat selle haiguse juba läbipõdenud ja tervenemas. Mul tekkis küsimus, et kas puukborrelioosist on võimalik ka ilma ravita terveneda? Kas organism saab ise selle haigustekitajaga hakkama? On see tavapärane praktika, et alati ei määragi borrelioosiga ravi? Öeldi ainult, et kui enesetunne halveneb, siis uuesti pöörduda perearsti poole.

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Kui borrelioos on õigesti diagnoositud (sobiv kliiniline pilt ja positiivsed antikehad) , siis reeglina ravitakse haigust antibiootikumidega.
Võimalusel tuleks patsiendil pöörduda infektsioonhaiguste eriarsti konsultatsioonile.