Puugivaktsiini kolmas süst 26.05.20 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!
Vaktsineerisin ennast 2016 septembris puukentsefaliidi vastu.
Teise süsti sain kuu aega hiljem oktoobris.
Kolmas süst (mille oleksin pidanud tegema hiljemalt 2017 oktoobris) on aga siiani tegemata...
Mida teha? Kas kolmanda süsti tegemine praegu tagab kaitse või tuleks hakata vaktsineerimisega algusest peale?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Praegu tuleks kohe ära teha 1 doos vaktsiini. Järgmine vaktsineerimine 3 aasta pärast ja edaspidi iga 5 aasta pärast.