Herpesviirus 05.02.20 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus herpesviiruse kohta. Viimasel ajal räägitakse selle vakstsiinist ja kas on selle vastu midagi leiutatud või on see veel jätkuvalt katsetamisel? Sellest oli juttu ka ühes ajakirjas nagu Imeline Teadus(vist) aga kahjuks ma leia seda artiklit kusagilt üles. Äkki oskate selle kohta midagi öelda? Aitäh!

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Hetkel on olemas vaid tuulerõugete vastane vaktsiin, ja praegu pole see Eestis kättesaadav (tarneraskused).

Lugupidamisega
Karmen Joller