Valu rinnus 26.01.20 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Varasemalt on pea igapäevaselt ringi käinud ja vahest pikali olles peas hakkab suruma, kätes tekib surin ja süda hakkab peksma. Juba mitu kuud on unehäired ja kuskil 2nädalat tagasi tekkis vasakul rinnus valud mis kandusid vasakusse õlga ja raskustunne tekkis vasakul rinnus, valu kestis mõnest sekundist kuni minutini ja tuli ja läks ja nii kuskil 2 päeva, siis tundsin juba paremal pool rinnus valu mis kandus paremasse
Õlga ja samamoodi oli sekundid-minut ja tervepäev mitu päeva, nüüd tunnen paremal pool valusif ja vasakul, vasakul lòöb nii rinna alt valu kui ka laiemal rinna osal ja annab tunda ka öösel kohati ka sisse hingates lööb valu ja raskem on hingata.. EKG tehti ja näitas, et kõik oli korras. Millest võiks asi olla? Kas ärevushäirete tekib selliseid valu rindu või võib südame või kopsudega midagi lahti olla?

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Need on nii üldised sümptomid, et raske on ainult sümptomite alusel midagi öelda.
Rindkerevalu, mis süveneb liigutuste ja hingamisega, ei ole tavaliselt tingitud südamest. Rindkerevalu, millega ei kaasne köha, ei ole tavaliselt kopsudest.
Ärevus võib neid sümptomeid anda küll.
Täpsemalt oskab teile aga vastata teie oma arst pärast teiega vestlemist ja teie läbivaatamist.
Usaldage oma arsti.

Lugupudamisega
Karmen