Vere analüüs 03.09.19 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere, siin 10 aastase(varsti 11) lapse vereanalüüsi tulemused.
Kas on muretsemiseks põhjust ning kas peaks lisa uuringuid tegema?
Laps ei ole viimased 5 kuud haige olnud

Aitäh
C reaktiivne valk 0,12
Vitamiin b12 440
Ferritiin 29,3
VitamiinD 55,7
Hematokrit 38,0
Leukotsüüdid 4,8
Basofiilide arv 0
Basofiilide suhtarv 0,6%
Eosinofiidide arv 0,1
Eosofiidide suhtarv 1,9%
Lümfotsüütide arv 2,4
Lümfotsüütide suhtarv 50%
Neutrofiilide arv 1,8
Neutrofiilide suhtarv 36,8%
Trombotsüüdid 284
MCH 28,4
MCV 83,2
Erütrotsüüdid 4,57
Monotsüütide suhtarv 10,7%
Monorsüüütide arv 0,5

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Saan aru, et tegemist on terve, kaebusteta lapsega. Tervet last ei ole mina iialgi nõus vereanalüüsiga traumeerima, sest vereanalüüs ei näita meile ei haigust ega tervist. Igaks juhuks või uudishimust analüüse ega uuringuid ei tehta, sest selleks, et need annaksid meile infot, tuleb täpselt teada, mida me otsime või mida soovime välistada.
Ärge laske end petta reklaamidest, mis väidavad, et tervisekaebusteta ja tervele inimesele tuleb teha analüüse ja uuringuid!

Seda konkreetset analüüsi ei saa ma hinnata, sest igal laboril on oma referentsväärtused. Seega pöörduge laborisse, kus te selle analüüsi teha lasite. Või selle arsti poole, les analüüsi tellis.

Lugupidamisega
Karmen Joller