Lapse 2 -aastase vaktsiin 08.04.19 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Lapsele on jäänud tegemata 2- aastase vaktsiin. Olen kõik vaktsiinid teinud veidi hiljem, kui ettenähtud, kuid 2 -aastase vaktsiin on edasilükkunud kuna koguaeg on tulnud midagi vahele mille tõttu pole ka vaktsineerimine olnud võimalik. Laps on hetkel 3,5 , kas hilisem vaktsineerimine võib lapsele raskemini kulgeda (palavik, süsti koha punetus jne) ?
Kui 2 -aastase vaktsiin jääks tegemata, siis ei tekiks lapsel täieliku immuunsust?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Lugupeetud lapsevanem!

Kindlasti tuleks laps vaktsineerida, sest muidu ei teki lapsel haiguste eest vajalikku kaitset. Kuna laps on juba 3,5 aastane, siis tuleks perearstiga nõu pidada, missugune vaktsiinde kombinatsioon selles vanuses sobib.
Lokaalne süstekoha reaktsioon vaktsineerimise järgselt on võimalik.