Puukentsefaliidi vaktsiin 13.11.17 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on vaja lähiajal teha puukentsefaliidi vastane vaktsiin, sest eelmisest vaktsiinist on 5 aastat möödas. Kardan selle pärast, kuna kevadel tekkis mul allergiline reaktsioon antibiootikumile Zinnat (näoturse ja lööve ning nõgestõbi, mida ravisin mitu kuud). Kas vaktsiin võib jälle mu immuunsüsteemi niimoodi mõjutada, et tekib nõgestõbi või allergiline reaktsioon? Loen ka Ticovaci infolehelt, et teatud tüüpi antibiootikumide allergia korral ei tohi seda kasutada.

Varasemad süstid minu mäletamist mööda mingeid kõrvalmõjusid ei põhjustanud, kuid praegu kardan just kevadise halva kogemuse tõttu end vaktsineerida. Ka antibiootikumidele ei ole mul varem reaktsioone tekkinud, kuid miskipärast sel aastal nii juhtus.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Te ei pea muretsema Ticovaci järjekordse süsti pärast.
Varem ei ole olnud sellele reaktsiooni ja Zinnatile tekkinud nõgestõbi ja turse ei suurenda riski.

Head vaktsineerimist!
Kjulge