B-hepatiit 12.11.15 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus oleks järgnev: olen vaktsineeritud b-hepatiidi vastu riikliku kava alusel 2000 aastal ( sünd 1987), kolm doosi. Kas tehtud vaktsiin omab kaitsvat toimet ka praegu või tuleks teha uus kaitsesüstimine? Otsides infot leidsin, et Terviseamet lubas toona, et vaktsiin annab vähemalt 8 aastase kaitse. Nüüd tehtavad vaktsiinid aga eluaegse kaitse. Kuidas peaksin toimima?

Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Seda, kas oleks vaja uuesti vaktsineerida, saab otsustada antikehade tiitri järgi.
Kui antikehad piisavas koguses olemas, siis kestab ka kaitse.
Uuringuid saab korraldada perearst või infektsioonist.

Heade soovidega, Kjulge