Lastehalvatuse, difteeria, teetanuse ja läkaköha vaktsiin 27.04.13 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere, tegime seda vaktsiini 7aastaselt (5-s doos), siis järgmisel päeval tuli lapsel palavik 38.0 ja nohu ühest ninapoolest. Olen kindel, et see ei olnud reaktsioon vaktsiinile, sest samal päeval peale arsti viisiti endal oli tulnud sama palavik ja nohu. Arvatavasti laps oli vaktsineerimise ajal juba nakatunud minust, lihtsalt sümptomid tulid järgmisel päeval. Peale paratsetamooli andmist palavik langes ja enam ei tulnud tagasi, jäi ainult nohu viieks päevaks, aga mitte suur. Küsimus on selline: kuidas võib mõjuda selline terviseseisund (palavik 38 ja nohu) antikehade väljaarenemisel, mille haiguste vastu tehtud süst? Kas vaktsiin ikka kaitseb või see on vähendatud nüüd? Ja kas on olemas vereanalüüs, mis näitab väljaarenenuid antikehasid? Tänan, lapse ema

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Vaktsineerimise vastunäidustuseks on kõrge palavik, milleks tavaliselt loetakse palavikku 38,5 ja rohkem. Antud juhul ei olnud palavik piisavalt kõrge ja ka pikaajaline, et see mingil moel immuunreaktsiooni pärsiks.
Üldjuhul difteeria ja teetanuse antikehade kontsentratsioone verest ei määrata. Teie lapse puhul ei ole see kindlasti vajalik eeldusel, et teie lapse ei põe muid raskeid kroonilisi haigusi.