Kuidas hoida suvel keha ja näonaha ilu?

Kuidas hoida suvel keha ja näonaha ilu?

Kuidas enda välimust suvel kõige paremini hoida? Mida annaks teha ilusa figuuri heaks?

Põhjuseid, miks on suvi näonahale eriti keeruline, on mitmeid. Esiteks kaotab nahk kuumuse ja UV-kiirguse tõttu palju niiskust ning naha rasueritus suureneb. See teeb omakorda naha kuivaks. Teiseks aktiveerib UV-kiirgus vabade radikaalide teket, mistõttu kipub nahk enneaegselt vananema. Kolmandaks võib liigne päike tekitada nahapõletust, mis omakorda suurendab nahavähiriski.

Sellise jutuga ei soovi Confido kosmeetik Gerli Mering siiski inimesi päikesest eemale ehmatada, sest päikesel on meie nahale ja organismile ka positiivne mõju: “Mõõdukas päikese käes viibimine aitab leevendada nii nahaallergiat ja psoriaasi kui ka atoopilist dermatiiti. Pealegi vähendab päike stressi ja väsimust.” Ta lisab, et kuna meie laiuskraadil on päikest vähe, aitab suvine päikesekiirgus toota D-vitamiini: “Piisab, kui iga päev end 10–15 minutit päikese käes laadida. Kuid ülejäänud ajal tuleb kaitsta oma nahka vähemalt SPF 30–50 päikesekaitsekreemiga ja seda iga kahe tunni tagant uuesti peale määrida.”

Mida teha?

Confido lehel näohooldusi uurides võib uustulnuk jääda täitsa jänni, sest valikuid on lihtsalt nii palju. Niisiis tasub ka siin tulla esialgu konsultatsiooni. Üsna palju saab inimene näonaha jaoks ise kodus ära teha. Kodus toimetades tasuks aga vältida tugevaid teralisi koorijaid: “Need kraabivad nahka ja tekitavad mikrohaavakesi, nii et päikese kätte minnes võib see omakorda tekitada pigmedilaike.” Kuiva nahaga tasub suvel teha niisutavaid hooldusi. Probleemse naha puhul soovitab Mering sügavpuhastavaid näohooldusi ja pindmist happekoorimist. Niisutavaid protseduure vajab ka rasune ja ebapuhas nahk.

Üsna tihti kostub avalikkuses skepsist, et ega süstimata nägu ilusaks saa. Confido spetsialist lükkab need müüdid ümber. “Vananev näonahk muutub õhemaks, ebaühtlaseks ja kortsud tekivad eelkõige seetõttu, et naharakkude jagunemine aeglustub ning kollageeni ja elastiini tootmine väheneb. Raadiosageduse liftinguga saame seda protsessi osaliselt tagasi pöörata ja kollageeni tootmist suurendada,” seletab Mering. “Selleks on meil OXYGENEO süstevaba noorendamise aparaat, millel on kolm etappi, esiteks koorimine ja hapnikuga rikastamine, teiseks raadiosageduslifting, mille käigus stimuleerib soojus naha sügavamaid rakke, käivitades uute kollageeni- ja elastiinikiudude tekke. Kolmandaks ultraheli fonoforees, mille käigus imendame naha sügavamatesse kihtidesse vitamiine, peptiide ja aktiivaineid. Sama kuuri soovitame korrata kuus korda 7–10 päeva järel, et noorenemisprotsess jätkuks veel pool aastat pärast protseduurikuure.”

Külmetades saledaks

​​Samamoodi sobib suvel ette võtta krüolipolüüsi – rasvarakkude külmutamist, mis aitab rasva mittekirurgiliselt vähendada. Selles protseduuris pole midagi uut ning leitutati see juba 1970. aastatel. Esteetilisse meditsiini jõudis see aga võrdlemisi hiljuti, 2009. aastal.

Kuidas krüolipolüüs täpselt toimib?

Esteetilise meditsiini õed Elemai Vahur ja Mariliis Merimaa seletavad: “Protseduuri käigus külmutatakse rasvarakke vaakumkeskkonnas. Rasvarakk on külmale äärmiselt tundlik, mistõttu ta külmaga väheneb. Rasvarakkude täielik lagunemine ja eemaldamine toimub loomulikul teel lümfisüsteemi kaudu, mis kestab umbes 10–12 nädalat. Kuna ümbritsev kude ei reageeri külmaravile samamoodi nagu rasvkude, peetakse ravi ohutuks, õrnaks ja mitteinvasiivseks.”

Kui inimene ei ole kindel, kas eelistada rasvaimu või krüolipolüüsi, tasubki tal tulla spetsialisti jutudele. “Konsultatsiooni käigus selgitame välja, kumba protseduuri valida. Kõige sobilikum on krüolipolüüs keskmise kehatüübiga inimesele, kellel on konkreetsed rasvakogumikud piirkondades, mis ei allu trennile ja toitumisele väga hästi,” seletavad Vahur ja Merimaa. Muide, krüolipolüüs sobib suurepäraselt ka meestele ning algul oligi fookuses meeste günekomastia ravi.

Pärast krüolipolüüsi tuleb kindlasti jälgida spetsialisti soovitusi – sel juhul on protseduurist, mis on tugevasti seotud ainevahetusega, kõige rohkem kasu. Igatahes peaks inimene hiljem ka tasakaalustatult toituma, nendivad Vahur ja Merimaa. Ning kui inimene on füüsiliselt aktiivne, on protseduur veelgi tõhusam ning annab suurema tõenäosusega väga häid tulemusi juba pärast esimest protseduuri.

Vaata Confidos pakutavaid protseduure lähemalt:

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada